[Nr 1(31) 2023]

Czy to możliwe, że już minął kwartał?

Odpowiedź brzmi – TAK, a my udzielając jej, szeroko się uśmiechamy, bo  gazeta w kolorze zielonym oznacza…

WIOSNĘ!!!

A co  oznacza wiosna? –  ciepło, słońce, radość,  otwarcie, energię, nadzieję.

Czując podmuch ciepłego wiatru na twarzy, szerzej otwieramy okna i dusze. Wystawiamy twarz do słońca, nie przeszkadzają nam zmrużone oczy, a  uszy wyczulone są na dźwięki budzącej się do życia przyrody. Emocje te przekładają się na zawartość wiosennego numeru gazety „Po prostu żyj”.

Mówi się, że „W marcu, jak w garncu” , co czasem oznacza „lekki chaos” w wiosennej pogodzie. W naszym piśmie? Nic z tych rzeczy!!

Różnorodność? Owszem. Chaos? Nigdy!

Mimo że niektóre rubryki są stałe, nigdy nie są nudne, bo goście udzielający nam wywiadów są po prostu niesamowici. Tym razem bliżej poznać  możemy  Hanię i Anię, które połączyła m.in.  miłość do książeczki o Tomku –Torbaczu, Agnieszkę i Olgę, które odnowiły znajomość po latach, sylwetkę  znanego nam  zawodowego żołnierza Radka czy Katarzyny w pięknej intymnej sesji.

Od tego  numeru począwszy, co kwartał będziemy czytać piękne felietony stomiczki – Izy Janaczek.  Redaktor Naczelna- Bianca Beata Kotoro próbuje nas przeprowadzić przez meandry inflacji. Znajdziemy także szczegółowe wyjaśnienie nowych zasad refundacji. Przypominamy o naszych projektach takich jak „Podróże pod róże” czy kolonie letnie, a także o możliwości głosowania w kolejnej edycji Plebiscytu stomaPERSONA.

Wielbiciele kącików psychologicznych, turystycznych, modowych nie będą zawiedzeni.

Crème de la crème wiosennej edycji  to wywiad rzeka przeprowadzony przez p. Magdę Łyczko z profesorem medycyny, wybitnym chirurgiem Panem Jackiem Śmigielskim.

Miłej do lektury.

Bardzo przepraszamy Olgę Żeligowska, której nazwisko zostało błędnie wpisane w opublikowanym artykule.

[Nr 4(30) 2022]

My się zimy nie boimy
I pod kołdrą nie siedzimy
Aktywnie uczestniczymy
Na wiosnę plany czynimy
Lecz herbata malinowa
Pachnie, bo już jest gotowa
Kominek ciepłem zaprasza
Więc mówimy DOBRA NASZA
Cztery pory roku kuszą
Wszystko mogą, nic nie muszą
Każda swoje ma walory
Najważniejsze, żebyś chory
Nie był Drogi Czytelniku
Artykułów masz bez liku
Czytaj od deski do deski
Numer jak zima
Biało-Niebieski
A w nim?

Wywiady z dobrymi znajomymi, o których możemy dowiedzieć się zupełnie nowych rzeczy. Poznamy kolejnych Pasjonatów i podziwiać będziemy efekty Łódzkich Metamorfoz.

Są artykuły na temat przemocy w rodzinie, hejtu, menopauzy, niepamięci, toksoplazmozy. Te poważne tematy w ujęciu psychologicznym, prawnym, naukowym podane w bardzo przystępnej formie czyta się jednym tchem.

W każdym „Po prostu żyj” stomicy ( również przyszli) znajdą dla siebie informacje medyczne, rady i porady dotyczące szeroko rozumianego układu pokarmowego.

Nigdy nie zabraknie w naszej gazecie propagowania ruchu, ćwiczeń, gimnastyki, turystyki, a także mody i propozycji wykonania rękodzieła.

Wspominamy także piękne chwile spędzone razem w górach i podczas świętowania Dnia Stomika na Gali wręczenia nagród StomaPersona.

Zapraszamy do lektury.

[Nr 3(29) 2022]

Następstwo pór roku jest nieuchronne. W naszym klimacie „zmiana dekoracji” występuje aż cztery razy i różnorodności nie można jej odmówić. Utarło się powiedzenie, że za latem wszyscy płaczą, a na wiosnę czekają z utęsknieniem, zupełnie jak w micie o Demeter i Korze. Ale świat się zmienia, od czasów antycznych zwłaszcza.

Nasz kwartalnik, podobnie jak pory roku puka do Waszych drzwi cztery razy w roku. Staramy się bardzo, by czytelnicy na każdy numer czekali z niecierpliwością i zainteresowaniem. Bardzo nam zależy, byście jesień i zimę pokochali równie mocno, jak lato czy wiosnę.

Jaki jest na to sposób? Bardzo prosty: SZUKAĆ POZYTYWÓW.

Jesień w plecaku ma mnóstwo kredek.

Prawdziwość tego powiedzenia można potwierdzić, spoglądając przez  okno. Ta feeria barw w pewien sposób ma nam wynagradzać tęsknotę za latem, wakacjami i wszystkim, co kojarzy się z wypoczynkiem.

A jesień?

A jesień, to  powrót do szkoły, krótsze i chłodniejsze dni, babie lato, nostalgia…

Tak, to wszystko prawda, ale jesień nie musi oznaczać smutku, deszczu, pluchy i wpadania w dołki.

Bardzo się staramy, by do tego nie dopuszczać, zapraszając Was do wspólnego świętowania, spotkań, wyjazdów, choć  nie są  to wszystkie sposoby.

Jednym z nich jest …  nasz kwartalnik „ Po Prostu Żyj” .

By go przeczytać, nie trzeba wychodzić z domu. Można z kubkiem gorącej herbaty, otulić się kocem i zanurzyć w pasjonującej lekturze.

Oddajemy właśnie w Wasze ręce żółto-rdzawy jesienny  egzemplarz, a w nim?

W każdym z 5 działów same interesujące artykuły:

1. Życie ze stomią:
Aż cztery, pasjonujące, okraszone pięknymi zdjęciami historie Stomiczek, Kobiet, Wojowniczek, Niezłomnych Zwyciężczyń, a także portrety kolejnych Pasjonatów i bardzo ważki temat – nietrzymanie moczu.

2. Znani:

„Seks po raku” – sam tytuł wystarczy, by sięgnąć po ten artykuł.

3. Okiem specjalisty:

Nowoczesne techniki w służbie medycyny, a przede wszystkim niedoceniane zdrowie dziąseł w dbaniu o piękny uśmiech w wywiadzie z Renatą Górską.

4. Dziennikarskie pióro

„Pies pandemiczny”, „Jak dobrze mieć sąsiada”, „Podziel się” i tekst o zostawaniu bohaterem. Prawda, że jeden temat ciekawszy od drugiego?

5. Przyroda i przygoda

To dział absolutnie „całoroczny”. Podróże można wspominać i już planować nowe. My polecamy zwłaszcza te… nieutartym szlakiem.

6. Dobre rady?

Zawsze w cenie 🙂

7. Moda i uroda

To bardzo dobra wiadomość, że grube swetry są modne 🙂 podobnie jak… pilates.

8. Warto wiedzieć

Co znaczy… ADHERENCE?
Wyjaśnia Rzecznik Praw Pacjenta- Pan Bartłomiej Chmielowiec

A gdyby tak mentorem jesieni uczynić Horacego i powtarzać sobie za nim, że zasada złotego środka czy zrównoważonego rozwoju, jak powiedzielibyśmy dzisiaj zapewni nam spokój, da poczucie stabilnego  szczęścia( choć bez wakacyjnych fajerwerków), ale uchroni od depresji?

Złoty środek- tak proste, choć wcale niełatwe.

Spróbujmy.

[Nr 2(28) 2022]

Lato ma kolor malin. Nasz kwartalnik z malinową szatą graficzną za chwilę będzie w Waszych skrzynkach pocztowych. Kto jeszcze nie ma prenumeraty, może o nią poprosić, podając dane do wysyłki na adres mailowy biuro@stomalife.pl

Okładki tym razem  należą do znanej nam, zjawiskowo pięknej stomiczki – Agaty Śmietany. W środku znajdziecie Państwo  bardzo ciekawy wywiad z Agatą, a także, równie pasjonujące, portrety innych kobiet.

W stałym cyklu kolejne odsłony ” Pasji, która jest kolorem życia”  i zapowiedź nowej serii, której symbolem jest mapa Polski z różą wiatrów. Chcemy co kwartał zabierać  Was na  „Wędrówki nieutartym szlakiem”,  pokazywać przepiękne miejsca w Polsce, które leżą „ tuż obok” wielkich, a co za tym idzie często przeludnionych atrakcji turystycznych, a są po prostu uderzająco piękne. Na początek- Kanał Elbląski i Góra Żar.

Polecamy rozmowę z psychoterapeutką Jolantą Toporowicz na temat potęgi naszej świadomości, przybliżenie tematu endoskopii, garść informacji na temat oferty sklepów Mad4me i wiele innych artykułów z naszych stałych rubryk poświęconych fizjoterapii, poradom dla stomików, modzie  i urodzie.

Możemy dowiedzieć się także, jak dobra i potrzebna po roku wytężonej pracy jest….wakacyjna nuda!

Życzymy Państwu pasjonującej lektury, a po niej cudownego lata, pięknych, pełnych wrażeń wakacji z fantastycznymi chwilami  „ konstruktywnego nic-nierobienia”

[Nr 1(27) 2022]

Aż trudno uwierzyć, że nasza gazeta „Po prostu żyj” ukazuje się tylko cztery razy na rok. Tempo, w jakim do ręki bierzemy kolejny numer świadczy o tym, jak szybko upływa czas. Witamy ją na początku każdej pory roku, a na ten numer czekamy z równym  utęsknieniem, jak na wiosnę.

Kwartalnik z zieloną okładką już zmierza do skrzynek pocztowych osób, które go zaprenumerowały. Od dziś można przeczytać go również w wersji cyfrowej.

Co w środku? Staramy się, by, w każdym kolejnym numerze znalazły się wywiady, artykuły, porady, informacje ciekawe nie tylko dla osób ze stomią.

W każdym magazynie znajdziecie Państwo wywiady ze stomikami. Tym razem polecamy wywiad-rzekę z Jakubem Kruszyną  chorującym na genetyczną chorobę – Zespół Ehlersa-Danlosa. Jak wiele  chorób rzadkich, ta również, była do niedawna zupełnie nieznana. Obecnie coraz o niej głośniej. Bohaterkami są też piękne, waleczne kobiety” po których choroby nie widać „. Jaki to krzywdzący  slogan? Stomicy i nie tylko oni, przekonują się na każdym kroku.

W rozdziale: „Życie ze stomią”  jest również bardzo ciekawy zestaw ćwiczeń dla stomika ukazujący mięśnie dna miednicy jako stelaż i „hamak”, o który z reguły za mało dbamy.

To numer, w którym kończymy serię mówiącą o zespoleniu, a zaczynamy przedstawiać  Państwu znanych  z Internetu Pasjonatów. Równie ciekawie zapowiada się lektura kolejnych stałych rubryk. Dowiedzieć się z nich można o uzdrawiającej mocy dźwięków, o roli dziadków w życiu wnuków, o wielkiej umiejętności mówienia „odpuszczam”.

Słowo wiosna jest odmieniane oczywiście przez wiele przypadków od cool-turalnych po modowe.

Zapraszamy do lektury.

[Nr 4(26) 2021]

Wydaje nam się, że dosłownie przed chwilą zapraszaliśmy Państwa do lektury jesiennego numeru naszego kwartalnika, a tu już do naszych okien pokrytych szronem puka zima. Zima za oknem i zima w „Po prostu żyj”.

Stonowane kolory okładki nie oznaczają braku emocji. Wręcz przeciwnie!
Z wnętrza numeru dowiemy się, że lód rozgrzewa, alpaki są balsamem dla duszy, stomia pozwala na realizację zawodową i osobistą, a sporty walki skutecznie walczą z najcięższymi  chorobami. Historie naszych bohaterów wywołują wypieki na twarzach czytelników o każdej porze roku i tak jest i tym razem.
Polecamy także teksty stricte dotyczące stomików i stomii- m.in. kolejne wypowiedzi w cyklu „Zespolenie-blaski i cienie”, a także trudny na początku do wybrania optymalny sposób opróżniania worka czy  kłopotliwy śluz. Nie zabraknie naszych stałych rubryk kojących umysł i duszę, ukazujących niesamowitą moc słowa, ćwiczeń dla ciała.  Bliżej  poznamy  znane osoby, ciekawe do odwiedzenia  miejsca, triki  makijażowe, modowe  i wiele, wiele innych.
Dla nas- osób redagujących magazyn- ukazanie się kolejnego  numeru jest świętem i niekłamaną radością, że tak fantastyczne osoby możemy gościć na jego łamach i  tak ważne, różnorodne tematy poruszać. Wszystko to robimy dla Was Drodzy Czytelnicy!
Miłej lektury w świetle lampy z kubkiem rozgrzewającej herbaty w ręku.
P.S. Następny numer będzie… zwiastunem wiosny 🙂
[Nr 3(25) 2021]

Cudna polska złota jesień. Jeszcze przez chwilę będziemy intensywnie spędzać czas na zewnątrz. Z radością. Ze słońcem. A potem przyjdzie czas na fotel, może kominek. Ba, pewnie nie u wszystkich… Oczywiście. Pandemia koronawirusa nauczyła nas spędzać czas w domu i bardziej go doceniać, zająć się nim. W ostatnich kilkunastu miesiącach znacznie bardziej zadbaliśmy o nasze domy i mieszkania, balkony i tarasy. Jest to zrozumiałe, gdyż spędzaliśmy i spędzamy w nich tak dużo czasu. A po upalnym lecie, czerpaniu radości ze spotkań na dworze, łagodzeniu obostrzeń epidemiologicznych, w towarzystwie, nasza jesień znów zagania nas do pomieszczeń. Jedni chcą, aby one nas uspokajały, a inni potrzebują stymulacji do działania. A Państwo? Zapewne w małym lub dużym salonie stoi u was kanapa… super, gdyby była z weluru lub wełny, w intensywnym kolorze – wtedy nie tylko będzie pięknie się prezentować, ale doda wam energii i poprawi humor! Najmodniejsze kolory na jesienne wnętrza to musztardowy, intensywny niebieski, ceglany i szmaragdowa zieleń. Choć loftowe wnętrza przestają być tak modne jak w latach poprzednich, to jednak w jednej odsłonie będą nadal przebojem. O jaką odsłonę chodzi? O prawdziwą dżunglę! Jeśli dysponujecie Państwo wysokim, rozległym salonem w stylu loftowym, wypełnijcie go roślinami oraz przemysłowymi lampkami na sznurku. To one podbiją nasze salony. I w sumie nie ma się co dziwić – dają przyjemne, przytulne światło i sprawiają, że pokój staje się idealną przestrzenią do relaksu. Oświetlenie jest bowiem kluczowym elementem przy dekorowaniu wnętrz – zapewniam. Sznurkowe lampki to też niedrogi sposób, aby pomieszczenie wydawało się wyjątkowe i magiczne. Niezależnie od tego, czy wybierzemy miękki, delikatny ciąg lampek czy bardziej masywny przemysłowy sznur z żarówkami Edisona, wspaniały efekt gwarantowany. Pomalujmy wszystkie ściany, a nie tylko jedną wybraną, na mocny kolor albo… zaszalejmy z odważnymi printami. I to nie tylko na ścianach, ale też na meblach i dodatkach. To kolejny sposób na zastrzyk pozytywnej energii dla Państwa wnętrza! Zacznijmy od małych kroków – kupmy kilka poduszek lub uszyjmy sami, do czego w każdym numerze zachęca nas pani Diana, może zasłony lub dywaniki w ciekawe nadruki i… eksperymentujmy! A w sypialni na jesień – idealnie sprawdzi się len, kojarzony do tej pory z wiosną i latem – który jest delikatny dla skóry i nie powoduje alergii. Co więcej, pościel i narzuta w naturalnym kolorze będą przepięknie kontrastować z intensywnym kolorem ścian lub dodatków. Warto postawić na wszelkie odcienie beżu, łagodne szarości bądź stłumioną żółć i rdzawe odcienie pomarańczy. Jesienny wystrój wnętrz nie może obyć się bez różu, czerwieni i fioletu. W modnej aranżacji nie może zabraknąć lamp, stolików i bibelotów wykonanych z metalu w kolorze złota, brązu i miedzi – znakomicie będą one wyglądać w połączeniu z marmurem, szkłem, drewnem lub cementem. Nie zapomnijmy też o tekstyliach. Koniecznie zafundujcie sobie rzeczy z ciepłej wełny – zarówno w formie poduszek i pledów, jak i pokryć sof i foteli. A w ramach ekologicznego podejścia do designu aranżacje wnętrz powinny mieć sporo przedmiotów vintage. Nie oznacza to jednak, że musicie Państwo robić zakupy w antykwariatach lub na pchlich targach – często wystarczy zajrzeć do własnej piwnicy czy szafy naszej babci, by znaleźć stylowe przedmioty z minionych epok. Meble i drobiazgi w stylu vintage łączmy ze współczesnymi przedmiotami, a unikniemy w ten sposób efektu staroświeckiej graciarni. I… …i w takim wspaniałym wnętrzu usiądźcie Państwo z naszym jesiennym wydaniem „Po Prostu ŻYJ” i teraz pochłonięci lekturą kwartalnika oraz paru ciekawych książek zadbajcie o swoje wnętrze… Właśnie tego Państwu życzę – zadbania o zewnętrzną i wewnętrzną przestrzeń. Udanej lektury.

 

W numerze przeczytasz m.in.:

  • Nie taki diabeł straszny  – Wywiad z Julitą Mazurkiewicz
  • Lawina zdarzeń  – Wywiad z Dominiką Pokorowską
  • Opowieść z Rozalina – fantastyczne spotkania z młodymi Torbaczami
  • Stomik idzie do szkoły – co warunkuje sukces adaptacji
  • Zespolenie blaski i cienie – czy zawsze zespolenie to dobra decyzja opowiedzą nam o swoich doświadczeniach osoby, które przeszły ten zabieg

i wiele innych ciekawych artykułów Zapraszamy do lektury!

[Nr 2(24) 2021]

Lato, lato, gorące lato! Wyczekane… ale nie takie, jak tamte lata, które pamiętamy sprzed dwóch, trzech lat… Żyjemy w trudnych czasach, ale przecież te czasy są nasze, ten czas przynależy do naszego życia, więc nie pozwólmy, aby był stracony. Trudne i trudniejsze momenty w naszym życiu zawsze się będą zdarzały, ważne, aby pamiętać, że do pewnego stopnia mamy na nie wpływ. Oczywiście, nie na wszystko, ale na ogląd rzeczywistości, na nasz stan emocjonalny… na to, czy szklanka jest do połowy pełna, czy do połowy pusta, już tak. Korzystajmy z lata – z ciepła, słońca, a nawet letniego ciepłego deszczu – i koniecznie wyjedźmy ze swojego miasta na weekend lub parę dni. Relaksujmy się. Wrócimy wtedy pełni energii, z nowymi pomysłami i przemyśleniami. Korzystajmy z wolnych chwil, długiego dnia. Koniecznie obserwujmy przyrodę i czerpmy radość z drobnych przyjemności i ulubionych aktywności. Nazbierajmy kwiatów na łące, nagrajmy odgłosy lasu. Wygrzewajmy się na słońcu, pływajmy, jeśli tylko mamy gdzie, biegajmy, bawmy się z dziećmi i wnukami. Niespiesznie spożywajmy śniadania, obiady, podwieczorki, kolacje w towarzystwie bliskich i w otoczeniu przyrody – to dobry czas na budowanie relacji, odprężenie i zwolnienie tempa. Takie świadome wyhamowanie, nie to pandemiczne. Lasy, parki, morze, piękne plaże, wydmy, urokliwe rzeki, jeziora, połoniny, równiny i góry czekają na nas. Wiem, że musimy pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego i noszeniu maseczki w zamkniętych i zatłoczonych miejscach, ale damy radę. Jesteśmy silniejsi, niż nam się wydaje. Przecież wszystko, co złe, zawsze się kiedyś kończy, zawsze. Czasem nie tak szybko, jak byśmy chcieli, ale kończy. Nawet jeśli nigdzie nie wyjeżdżasz – możesz wyjść na spacer po okolicy, wybrać się na wycieczkę rowerową, pojeździć na rolkach, poczytać w parku. A może planujesz pojechać na działkę lub poleniuchować na leżaku w ogrodzie? To też świetny pomysł. Odpoczywaj. Upajaj się latem. Ogrzewaj słońcem. Po prostu ładuj swoje baterie życiowe.

Zapraszamy do lektury!

W numerze przeczytasz m.in.:

  • Podnoś się i żyj – wywiad z Dorotą Gatlik
  • Doceniam każdy dzień – wywiad z Idą Nowakowską
  • Jak urośniesz – wywiad z Ewą Gawryluk

Autorką zdjęć do tekstu „Fizjoterapia uroginekologiczna”. jest pani Hanna Kaup, a nie jak w opisie archiwum własne. Przepraszamy za zaistniały błąd autorkę zdjęć.

[Nr 1(23) 2021]

W numerze przeczytasz m.in.:

  • Żyjemy pełnią życia – wywiad z Moniką i Łukaszem Osadnikami
  • Bez publiczności – wywiad z Markiem Dyjakiem
  • Chirurgia w dobie pandemii – Adam Dziki i Michał Fiedorowicz
[Nr 4(22) 2020]

W numerze przeczytasz m.in.:

  • Życie ze stomią – wywiad z Radosławem Pawłowskim
  • Mądrość drzew – wywiad z Emilianem Kamińskim
  • Halo, tu mówi Twój lekarz – pare słów od Adama Dzikiego
[Nr 3(21) 2020]

W numerze przeczytasz m.in.:

  • Nie wolno się poddawać – wywiad z Elżbietą Sokołą
  • Jestem sumą własnych wyborów – wywiad z Beatą Tadlą
  • Komu leczenie temu czas
[Nr 2(20) 2020]

W numerze przeczytasz m.in.:

  • Lulla la Polaca – wywiad z Andrzejem Szwanem
  • Z wielką pokorą – wywiad z Katarzyną Łaską
  • Mała rzecz, a leczy
[Nr 1(19) 2020]

W numerze przeczytasz m.in.:

  • Tabu w muzyce? – wywiad z Tomaszem Szymusiem
  • Stomia, ciąża i happy ending – wywiad z Roksaną Mikołajczak
  • BIG DATA Nadzieja w walce z rakiem
[Nr 4 (18) 2019]

W numerze przeczytasz m.in.:

  • Znajdź jakiś pozytyw – wywiad z Anną Kalczyńską
  • Kochać bezwarunkowo – wywiad z Tomaszem Panficem i Sylwią Ostrowską
  • Utulam to, co za mną – wywiad z Marianną Kowalewską
[Nr 3 (17) 2019]

W numerze przeczytasz m.in.:

  • Uczciwość zawsze popłaca – wywiad z Robertem El Gendy
  • Zwycięstwo – wywiad z Marzeną Królikowską-Staszewską
  • Da Vinci: cięcie!? Michał Fiedorowicz i Adam Dziki
[Nr 2 (16) 2019]

W numerze przeczytasz m.in.:

  • Doskonałość to nawyk – wywiad z Magdaleną Waligórską-Lisiecką
  • Życie nie jest czarno-białe – wywiad z Jackiem Lenartowiczem
  • Zdrowie w telefonie?
[Nr 1 (15) 2019]

W numerze przeczytasz m.in.:

[Nr 4 (14) 2018]

W numerze przeczytasz m.in.:

[Nr 3 (13) 2018]

W numerze przeczytasz m.in.:

[Nr 2 (12) 2018]

W numerze przeczytasz m.in.:

[Nr 1 (11) 2018]

W numerze przeczytasz m.in.:

[Nr 4 (10) 2017]

W numerze przeczytasz m.in.:

[Nr 3 (9) 2017]

W numerze przeczytasz m.in.:

[Nr 2 (8) 2017]

W numerze przeczytasz m.in.:

[Nr 1 (7) 2017]

W numerze przeczytasz m.in.:

[Nr 4 (6) 2016]

W numerze przeczytasz m.in.:

[Nr 3 (5) 2016]

W numerze przeczytasz m.in.:

[Nr 2 (4) 2016]

W numerze przeczytasz m.in.:

[Nr 1 (3) 2016]

W numerze przeczytasz m.in.:

[Nr 2 (2) 2015]

W numerze przeczytasz m.in.:

  • Oswoić odmienność – wywiad z Dorotą Wellman
  • Medytacja – wywiad z Laurencem Freemanem
  • Seks w matuzalemowych latach
  • Stomia – drzwi do nowego życia
  • Stomia u wyznawców Islamu
  • Prawidłowa pielęgnacja stomii z powikłaniami
  • Ze stomią można wszystko
  • Worek z treścią
  • System orzekania dla celów rentowych i poza rentowych
  • Pogawędka o kulcie atrakcyjności fizycznej
  • Dzieci jedzą śmieci, cz.2
  • Genetyczne dziedzictwo
[Nr 1 (1) 2015]

W numerze przeczytasz m.in.:

  • Przełamując tabu – wywiad z Marzeną Rogalską
  • Oswoić męskość – wywiad z Wiesławem Sokolukiem
  • Dziś Wam pokażemy! – wyjątkowa sesja zdjęciowa małych stomików
  • Skóra a stomia
  • Miejsce wyłonienia stomii
  • Oddziały Polilko
  • Spis Oddziałów Wojewódzkich NFZ
  • Ciąża ze stomią
  • Seks i stomia
  • Dzieci jedzą śmieci cz. 1
  • Medycyna estetyczna