Dzień Dziecka 2022

0

Dzień Dziecka 2022

Dzień Dziecka – Święto nie tylko naszych Maluszków i tych Maluszków trochę większychJ

Dzień Dziecka to Święto…każdego człowieka, bo od bycia dzieckiem każdy z nas zaczyna swoją drogę na najpiękniejszej z planet.

Czy osiągnięcie pełnoletności musi oznaczać dla nas koniec świętowania?

Był jedyny człowiek na świecie, który potrafił temu zaprzeczyć, a jego  słowa stały się nieśmiertelne. To Antoine de Saint-Exupery- autor „ Małego Księcia”

Niech cytaty o świecie dorosłych i dzieci będą dla Was Kochani najpiękniejszymi życzeniami:

# Ludzie… wpadają w wartki prąd czasu, nie pamiętając już, czego szukają. Machając gorączkowo rękami, kręcąc się w kółko… To nie ma sensu.

# Jedynie dzieci wiedzą czego szukają.

# Dorośli nigdy nie potrafią sami zrozumieć. A dzieci bardzo męczy konieczność stałego objaśniania.

# Dorośli są zakochani w cyfrach. Jeżeli opowiadacie im o nowym przyjacielu, nigdy nie spytają o rzeczy najważniejsze. Nigdy nie usłyszycie:, „Jaki jest dźwięk jego głosu? W co lubi się bawić? Czy zbiera motyle?” Oni spytają was: „Ile ma lat? Ilu ma braci? Ile waży? Ile zarabia jego ojciec?” Wówczas dopiero sądzą, że coś wiedzą o waszym przyjacielu. Jeżeli mówicie dorosłym: „Widziałem piękny dom z czerwonej cegły, z pelargoniami w oknach i gołębiami na dachu” – nie potrafią sobie wyobrazić tego domu. Trzeba im powiedzieć: „Widziałem dom za sto tysięcy franków”. Wtedy krzykną: „Jaki to piękny dom!”

# Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół.

# Jeżeli powiecie dorosłym: „Dowodem istnienia Małego Księcia jest to, że był śliczny, że śmiał się i że chciał mieć baranka, a jeżeli chce się mieć baranka, to dowód, że się istnieje” – wówczas wzruszą ramionami i potraktują was jak dzieci. Lecz jeżeli im powiecie, że przybył z planety B-612, uwierzą i nie będą zadawać niemądrych pytań. Oni są właśnie tacy. Nie można od nich za dużo wymagać. Dzieci muszą być bardzo pobłażliwe w stosunku do dorosłych.

# Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.

 

Dla członków naszej społeczności przygotowaliśmy specjalną niespodziankę.

Dziecko i stomia?

To trudne wyzwanie dla całej rodziny.

Posłuchajcie, co na ten temat mówią Rodzice naszych Dzielnych Torbaczy.

Kasi, Edycie, Asi i jej mężowi, Lidce, Renacie i Jackowi, Iwonie, Belindzie, z całego serca dziękujemy za nadesłanie filmów. Wiemy, że nie było to łatwe, ale wierzymy, że Wasze słowa umocnią Rodziców Małych Torbaczy i pomogą Tym, których ta trudna decyzja dopiero czeka.

STOMIA TO SYMBOL ZWYCIĘSTWA

Czerwiec 2022