GRUBAS na basenie. Chwila grozy, roztopiony przedłużacz i wielka sprawa!

Lip 202503

Upał, basen, edukacja i… niespodziewana awaria sprzętu. Tak wyglądał jeden z letnich przystanków „GRUBASA” – mobilnego edukatora jelita grubego, który tym razem rozgościł się na Błękitnej Fali w Opolu. Było głośno, kolorowo i… przez chwilę lekko dramatycznie.

Wszystko zapowiadało się perfekcyjnie. Na pływalni Błękitna Fala pogoda dopisała, publiczność również. Obok pluskających się dzieci i opalających się rodzin, pojawił się on – GRUBAS, różowy, dmuchany model jelita grubego w wersji XXL, z którym nie sposób się nudzić. Edukacja w takim wydaniu przyciąga uwagę – dzieci z zainteresowaniem pytały o „te wypustki”, dorośli z niedowierzaniem odkrywali, jak wygląda polip, a seniorzy przyznawali, że o kolonoskopii słyszeli, ale się bali.

Fundacja STOMAlife – organizator akcji – nie od dziś wie, że najlepszym sposobem na oswojenie trudnych tematów jest rozmowa, odrobina humoru i… coś, co można zobaczyć i dotknąć.

 

1.jpg
 
2.jpg
 
Znajdź nas na
Znajdź nas na
Znajdź nas na