Torbacze i Spółka kolonie 2023

Sty 202312

KAŻDY INNY- WSZYSCY RÓWNI!

Na koloniach są Kangury,
Tylko nie wiadomo który,
Bo przecież nasze Torbacze
Nie żyją inaczej!
Worek to jest fajne słowo,
Można sobie z nim wędrować,
A niektórzy mają taki,
Który wolą schować.
Czy na plecach czy na brzuchu
Nosisz to, co ci wypada,
Więc  pamiętaj Drogi Zuchu
Nie ma o czym gadać!!!
Rozrusznik czy okulary,
Kolo, ileo czy uro,
Ważne byś nie stracił wiary
Że  kolonie górą!!
Spotkaliśmy się tu po to,
Żeby autem czy  piechotą,
Zwiedzać, tańczyć odpoczywać,
Z tym co złe wygrywać!
To nie są zwykłe kolonie,
Mają cel dobrze ukryty,
My Kangury i Torbacze
Obalamy mity!!

Jesteśmy w połowie roku  między latem poprzednim, a kolejnym. Tak się składa, że letnia pora  zaczyna nam się kojarzyć m.in. z organizowanymi koloniami.

Mając doświadczenia i wspomnienia z lat ubiegłych, w roku 2023 pragniemy zrobić to po raz kolejny. Tym razem w innym miejscu, co nie znaczy, że nieznanym czy niesprawdzonym. Wręcz przeciwnie! Po agroturystyce w Myszogodzie nadal chcemy zostać w otoczeniu przyrody i natury. Jak zwykle zorganizujemy niezapomniany, pełen nowych atrakcji wypoczynek.

Tym razem zapraszamy Was do malowniczego gospodarstwa agroturystycznego Holendry 21 09-550 Szczawin.

Z uwagi na konieczność dojazdu we własnym zakresie jak i poprzednio możemy zorganizować odbiór z pobliskiego Gostynina, Kutna czy Płocka.

Atrakcji z pewnością nie zabraknie.

KAŻDY INNY- WSZYSCY RÓWNI!

To idea naszych kolonii, na które zapraszamy
dzieci i młodzież od lat 7 do 18
w terminie  15-23 lipca 2023 r.
cena 1.050 zł 

(obejmuje 7 noclegów oraz pełne wyżywienie od obiadu w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu)
dojazd we własnym zakresie

miejsce:
Gospodarstwo Agroturystyczne
Holendry 21
09-500 Szczawin Kościelny

Pierwszeństwo mają Młodzi Torbacze, ale bycie stomikiem nie jest warunkiem koniecznym. Zapraszamy każdego, kto zechce zostać naszym kolonistą- dzieci z niepełnosprawnościami i bez nich! Uczestnikom, którzy tego potrzebują mogą towarzyszyć rodzice lub opiekunowie. Wszystkie szczegóły organizacyjne podamy w późniejszym terminie.

Opinie uczestników poprzednich edycji zachęcą nowe osoby, a nowe miejsce sprawi, że z niektórymi z Was spotkamy się kolejny raz? Może trzeci? My na pewno tam będziemy!!!

„Przez cały wyjazd nie mieliśmy czasu by się nudzić, dzięki wielu atrakcjom.
Miło i zabawnie spędziłam czas z nowo poznanymi osobami.
Cieszę się, że obóz dla osób zarówno ze stomią jak i zdrowych się odbył.
Z chęcią pojadę na następny wyjazd”.
Marysia

„Dzieci wróciły z obozu bardzo zadowolone. Mimo pewnych obaw, córka świetnie poradziła sobie z pielęgnacją stomii z życzliwą pomocą.
Obóz Torbaczy był pierwszym samodzielnym wyjazdem Marysi od czasu wyłonienia stomii, z pewnością wzmocnił jej wiarę w siebie i poszerzył horyzonty nowych możliwości. Na obozie panowała miła, rodzinna atmosfera. Spotkanie innych rodziców dzieci ze stomią pozwoliło na wymianę doświadczeń. Opiekunowie byli w stałym kontakcie z rodzicami. Marysia z radością czeka na kolejny wyjazd!”
Rodzice Marysi  

„Co zapadło nam w pamięć? Wszystko, począwszy od pierwszej kolacji przy grillu i ognisku, skończywszy na wyprawie do kina. Nie było naszym zdaniem niczego takiego, co chcielibyśmy zmieniać. Jako rodzic, który przebywał na tych koloniach, jako opiekun własnego dziecka mogę śmiało napisać, że organizacja  była wzorcowa. Pyszne i dostatnie jedzenie. Wycieczki krajoznawcze i atrakcji dla dzieci mnóstwo Dzieciaki nie miały czasu na nudę, czas wypełniony był  w 100%. Dzięki wam Szymek miał okazje być pierwszy raz na koloniach . W przyszłym roku na pewno będzie chciał jechać, bo bardzo mu się podobało.”
Szymon i jego mama-Elwira

„Jestem zachwycona  tym, jak wielkie serce okazała cała kadra naszym dzieciakom. To nie były zwykłe, sztampowe kolonie. To było spotkanie cudownych ludzi, pełnych pasji pomagania, oddawania siebie innym, swojego cennego czasu w ramach wolontariatu, a wszystko po to, by na buziach naszych dzieci wywołać uśmiech. Fantastycznie zorganizowany czas, wszystko przygotowane perfekcyjnie, od wycieczek w cudowne miejsca po zajęcia na miejscu.  Na nudę nie było miejsca. Do tego wszystkiego przepyszne jedzenie, przygotowane indywidualnie dla potrzeb każdego dziecka. Nie umiem wyrazić słowami wdzięczności dla organizatorów, opiekunów oraz wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że te cudowne  kolonie się odbyły. Dziękuję.”
Kasia-mama Roksany

„Podczas wyjazdu poznałem dużo bardzo fajnych osób, z którymi będę starał się utrzymać kontakt. Codziennie bawiliśmy się  w różne gry, aby się poznać i zintegrować. Jeździliśmy na wiele wycieczek w interesujące miejsca. Moim zdaniem wyjazd był bardzo udany. Mam nadzieję, że za rok znowu  w takim samym lub większym gronie się  zobaczymy, w mam nadzieję  innej lokalizacji.”
Bartek-Starosta

Znajdź nas na
Znajdź nas na
Znajdź nas na