Otwarcie bezpłatnej poradni dla stomików w Gdańsku

Wrz 201711

Od 11 września osoby z wyłonioną stomią z Gdańska mogą otrzymać wsparcie poradni stomijnej przy ul. Rajskiej 14A, tj. Sklep Medyczny Rajska.

W nowo powstałej gdańskiej poradni dyżuruje doświadczona pielęgniarka stomijna, która udziela informacji na temat pielęgnacji i higieny stomii, a także doradza, jak prawidłowo dobrać sprzęt stomijny i odpowiednio zbilansować dietę. Istotna jest także możliwość uzyskania wsparcia ze strony psychologa, czy konsultacji z lekarzem. Zarówno dla stomików, jak i ich najbliższych wizyty są bezpłatne, nie trzeba mieć na nie skierowania, a wcześniejsza rejestracja odbywa się drogą telefoniczną pod numerem 880 900 177. Konsultacje są  w poniedziałki w godzinach 15:00 – 17:00.

„Edukacja w zakresie pielęgnacji i higieny stomii jest bardzo ważna w procesie rekonwalescencji pacjenta. Zarówno wsparcie merytoryczne, jak i psychiczne daje pacjentowi szansę na szybszy powrót do codziennych czynności, potem do normalnego funkcjonowania. Szczególnie stomicy powinni być świadomi tego, że stomia to nie wyrok, lecz szansa na drugie życie. Stąd potrzeba tworzenia i sprawnego funkcjonowania poradni stomijnych, aby osoby z wyłonioną stomią nie czuły się zdane tylko na siebie, w tak trudnych chwilach” ‒ powiedziała Agnieszka Wołowicz, pielęgniarka stomijna z poradni stomijnej w Warszawie.

Adres poradni stomijnej:

Gdańsk
Rajska 14A
80-850 Gdańsk

Rejestracja:+48  880 900 177

Znajdź nas na
Znajdź nas na
Znajdź nas na