27 lutego | Dermokonsultacje z zakresu specjalistycznej pielęgnacji skóry

Lut 202014

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w akcji Dermokonsultacji z zakresu specjalistycznej pielęgnacji skóry organizowanej wspólnie z firmą Paul Hartmann Polska w dn. 27.02.2020 w godz. 9.30 – 17.00 w Dobrym Przystanku przy sklepie medycznym MED4ME (ul. Tytusa Chałubińskiego 8 w Warszawie).

Skóra jest największym narządem naszego ciała, dlatego tak ważne jest, aby w sposób właściwy dbać o jej kondycję oraz zdrowie. Szczególną rolę odgrywa specjalistyczna opieka i pielęgnacja skóry dojrzałej, narażonej na działanie negatywnych czynników zewnętrznych oraz związanych z problemami zdrowotnymi tj. schorzeniem nietrzymania moczu.

27.02.2020 bądźcie z nami, by móc skorzystać z:

 • bezpłatnych badań i diagnozy kondycji skóry
 • testowania i doboru specjalistycznych produktów
 • porad obejmujących medyczny aspekt pielęgnacji skóry dojrzałej i jej potrzeb
 • porad z zakresu kompleksowej pielęgnacji i ochrony skóry osób ze schorzeniem nietrzymania moczu.

W tym dniu czekają na Państwa upominki i niespodzianki.

Zapisz się na darmowe badania i konsultacje – o szczegóły zapytaj na miejscu w punkcie.

Serdecznie zapraszamy!

 

Bo Twoja skóra jest najważniejsza

Zdrowa skóra jest niezbędna dla dobrego samopoczucia człowieka. Jej kondycja ma ogromny wpływ na ogólną jakość życia. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób starszych, których skóra wraz z wiekiem traci swoje właściwości i staje się bardziej podatna na wysuszenia, podrażnienia czy stany zapalne. Już w wieku 25 lat rozpoczyna się proces starzenia skóry. Prędkość tego procesu zależy od czynników zewnętrznych takich jak ekspozycja na światło słoneczne, odżywianie, palenie tytoniu i stres. W wieku 70 – 75 lat fizjologiczne funkcje skóry są upośledzone, a jej mechanizmy naprawcze spowolnione. Starzejąca się skóra jest cieńsza, bardziej sucha, mniej elastyczna i staje się wrażliwsza oraz szybko reaguje na podrażnienia. Ze względu na zmniejszone wydzielanie łoju, kwaśny płaszcz ochronny jest bardziej podatny na uszkodzenia.

Kwaśny płaszcz ochronny odgrywa ogromną rolę dla zdrowej skóry. Działa jak tarcza i odpiera potencjalne zagrożenia takie jak patogenne bakterie, grzyby, chroni przed infekcjami oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Ta niewidzialna warstwa, pokrywająca całe ciało, ma lekko kwaśne pH o wartości 4,5 – 5,5, które wspiera odnowę procesu skóry. Zakłócenie właściwego pH powoduje utratę odporności na czynniki zewnętrzne i większy potencjał do pojawienia się podrażnień oraz stanów zapalnych skóry.

 

Dbaj o skórę każdego dnia! Świadomie oczyszczaj i pielęgnuj swoje ciało!

Kwaśny płaszcz ochronny skóry jest bardzo ważny, należy uczynić wszystko, aby uniknąć jego zniszczenia. Aby chronić płaszcz, każdego dnia należy świadomie oczyszczać oraz pielęgnować skórę kosmetykami, które są sprawdzone i bezpieczne. Korzystanie ze środków oczyszczających, które posiadają pH w przedziale 4,5–5,5 odpowiadającym naturalnemu pH skóry, pomaga zachować prawidłowe mechanizmy obronne i poprawia zdrowie skóry. „zwykłe” mydło z pH 8 –12 niszczy kwaśny płaszcz ochronny i prowadzi do wysuszania oraz podrażnień skóry.

Skóra dojrzała wymaga łagodnego i delikatnego oczyszczania, większej ochrony z zewnątrz oraz dodatkowego odżywiania zapewniającego regenerację komórek od wewnątrz. Dlatego każdego dnia należy oczyszczać ją i nawilżać bezpiecznymi produktami do pielęgnacji, które przede wszystkim wspierają naturalne mechanizmy obronne skóry, posiadają komponenty pochodzenia naturalnego i nie zawierają parabenów.

 

Twoja skóra potrzebuje wsparcia!

Skóra osób starszych nie jest w stanie zadbać o siebie sama. Wymaga dodatkowej pielęgnacji

opartej na profesjonalnych i bezpiecznych kosmetykach, przebadanych oraz sprawdzonych na skórze dojrzałej. Właściwa pielęgnacja skóry osób starszych musi dostarczać:

 1. Zatrzymujące wilgoć aminokwasy w celu nawilżenia skóry i wzmocnienia jej płaszcza ochronnego.
 2. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (omega-3 i omega-6), aby zapewnić istotne składniki do produkcji komórek.
 3. Składniki odżywcze dla metabolizmu komórkowego w celu polepszenia zdolności skóry do regeneracji.

Każdego dnia należy wspierać skórę dojrzałą używając produktów, które zawierają składniki aktywnie zapewniające zdrowie :

 • Kompleks Ochronny Nutriskin zachowuje naturalną warstwę ochronną skóry, zabezpieczając ją przed agresywnymi substancjami dzięki takim składnikom jak nawilżające aminokwasy, łagodzący olejek migdałowy, skuteczne substancje odżywcze z nienasyconych kwasów tłuszczowych zawartych w oleju lnianym, pobudzająca kreatyna.
 • Panthenol wnika skutecznie w skórę, zwiększa zdolność do przechowywania wilgoci
  i w rezultacie poprawia elastyczność skóry. Ponadto, ma działanie przeciwzapalne: sprzyja gojeniu ran, regeneruję i zmniejsza swędzenie.
 • Olej migdałowy jest bogatym źródłem naturalnych niezbędnych kwasów tłuszczowych omega 6, przeciwzapalnej witaminy E i cennego kwasu oleinowego. Skutecznie uzupełnia lipidy skóry utracone podczas częstych zabiegów oczyszczających.
 • Emulsje typu woda w oleju dostarczają skórze intensywnego nawilżenia i lipidów, zapewniając większą elastyczność skóry.

Bardzo ważne jest, aby stosować specjalistyczne kosmetyki dedykowane odpowiedniej grupie wiekowej. Należy kompleksowo i regularnie wspierać mechanizmy obronne skóry poprzez delikatne oczyszczanie oraz właściwe nawilżanie, stosując po zabiegach oczyszczających produkty, które zapewniają skórze odpowiednie nawilżenie na całej jej powierzchni, regenerują oraz dostarczają lipidów.

Znajdź nas na
Znajdź nas na
Znajdź nas na