Konkurs dla dziennikarzy medycznych

Sty 201810

TRWA konkurs STOMApersona 2017 dla dziennikarzy medycznych

Stomia to ciągle dla wielu osób temat zupełnie nieznany. A jeśli przyjdzie się zmierzyć z chorobą, która skutkuje wyłonieniem stomii, olbrzymie wyzwanie dla samego stomika i jego najbliższych. Tymczasem w Polsce już żyje ponad 40 tys. ludzi, którzy najczęściej z powodu raka jelita grubego muszą odnaleźć się w nowym życiu ze stomią, czyli jelitem wyłonionym na powłoki brzuszne. Każdego roku przybywa około 6000-8000 nowych stomików i liczba ta będzie rosnąć, bo rośnie zachorowalność na raka jelita grubego i innych chorób jelit.

Poprzez plebiscyt STOMApersona, chcemy wyróżnić osoby, które działają pro aktywnie na rzecz rozpowszechniania wiedzy o stomii i życiu stomików. Oprócz osób pracujących na co dzień w ochronie zdrowia, chcemy nagrodzić dziennikarzy medycznych, którzy przyczyniają się do upowszechniania wiedzy o stomii i życiu stomików. Wiemy że poruszanie w dyskusji publicznej spraw trudnych, a są nimi tematy związane z wyłonieniem stomii często budzi zdziwienie i zaskoczenie, jednak poszerzanie świadomości społeczeństwa w kwestiach, z którymi do tej pory społeczeństwo nie miało bezpośredniego kontaktu, stanowi ważny element pracy dziennikarza. Zachętą do udziału w konkursie chcemy promować prospołeczne i edukacyjne działania dziennikarzy medycznych.

Laureatki wyróżnień w II edycji plebiscytu stomaPERSONA 2016:

Elżbieta Korczyńska prowadząca program „Na wyciagnięcie ręki” w Radiowej Trójce
Małgorzata Wiśniewska, redaktorka „Wiadomości” TVP1
Monika Zalewska, prowadząca program „Wystarczy Chcieć” w Polsat News
Redakcja programu „Wstajesz i wiesz” TVN24

Konkurs skierowany jest do wszystkich dziennikarzy medycznych z różnych mediów – prasa, Internet, telewizja, radio. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie stomaPERSONA jest przekazanie materiału poruszającego problem stomii w postaci: artykułu, reportażu radiowego lub telewizyjnego, wywiadu, etc. Prace zostaną ocenione przez jury składające się z ekspertów medycznych w zakresie stomii.

  • Termin zgłoszeń – 25-03-2018r. (e-mail: biuro@stomalife.pl lub listownie stomaPERSONA, ul. Karola Dickensa 27 lok.27, 02-382 Warszawa)
Ogłoszenie wyników konkursu oraz rozdanie nagród odbędą się w trakcie VII Ogólnopolskiego Sympozjum Postępy w Koloproktologii w Serocku p. Warszawą.
Znajdź nas na
Znajdź nas na
Znajdź nas na