Życzenia Wielkanocne 2022

0

Życzenia Wielkanocne 2022

Co było pierwsze, jajko czy kura?

Zagadka nierozstrzygnięta, podobnie, jak  wyższość  Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia.

 

Kochani,

Nie szukając odpowiedzi na te pytania, dziękując za jajko-symbol nowego życia, pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania,  które jest symbolem wiary, ale także nadziei dla wszystkich ludzi bez względu na światopogląd i przekonania.

Na Święta Wielkiej Nocy co roku musimy poczekać, aż minie pierwsza wiosenna pełnia księżyca. Czekamy na przebudzenie przyrody, na jej ponowne odrodzenie. Po zimie, po przednówku, po Wielkim Poście nasi przodkowie nareszcie mogli suto zastawić stół w śniadanie wielkanocne, życząc sobie, by ta obfitość ( nie tylko kulinarna) towarzyszyła im cały rok.

Kultywujemy te tradycje gotując żur z białą kiełbasą, piekąc wielkanocne baby i mazurki, wkładając do koszyczka ze święconką chleb i sól, by nigdy  nam  tego nie zabrakło.

„Na stole święcone, a obok baranek,
koszyczek pełny barwnych pisanek,
i tak znamienne w polskim krajobrazie,
w bukiecie srebrzyste, wiosenne bazie.
Zielony barwinek, fiołki i żonkile,
barwami stroją uroczyste chwile.
W dom polski wiosna wchodzi na spotkanie,
gdy wielkanocne na stole śniadanie.”

Życzymy Wam wiosennej radości wraz z na nowo odradzającą się przyrodą, wiary i nadziei na dobro i spokój od własnego domu po świat, który tak bardzo tego potrzebuje, zdrowia i umiaru, czasem zwanego złotym środkiem i szczęścia, które zamyka wszelkie życzenia w jednym słowie.