Dorota Minta prezes fundacji stomalife

Dorota Minta – Prezes Fundacji

Psycholog kliniczny. Absolwentka Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Czynna psychoterapeutka. Posiada znaczące doświadczenie w pracy z osobami zmagającymi się z zaburzeniami odżywiania, doświadczającym obniżonego nastroju i niezadowolenia z jakości własnego życia, odczuwającymi brak satysfakcji z własnego życia i niską samoocenę. Zajmuje się również psychologicznymi aspektami odżywiania chorych między innymi w chorobach nowotworowych. Prowadzi szkolenia i warsztaty poruszające między innymi problematykę asertywności, komunikacji interpersonalnej, kreatywności i rozwoju osobistego. Wykładowca SGGW.

Autorka licznych publikacji prasowych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi. Pasjonuje się odkrywaniem tradycji kulinarnych różnych regionów Polski i zrównoważoną gospodarką żywieniową. Prowadzi bloga o roli kulinariów w psychologii człowieka:

http://dorotaminta.natemat.pl

Zuzanna Kawczyńska stomalife

Zuzanna Kawczyńska – członek zarządu Fundacji

Psycholog. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku Psychologia Kliniczna. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej dzieciom z trudnościami oraz traumami rodzinnymi. Odbyła staże w szpitalach oraz domach pomocy społecznej. Współautorka akcji oraz kampanii społecznych związanych z tematyką rodzinno-medyczną. Dołączyła do zespołu Fundacji STOMAlife jako psycholog oraz doradca stomijny. Wraz z Fundacją stara się poprawić jakoś funkcjonowania pacjentów stomijnych oraz przeprowadzać liczne akcje przełamujące tabu oraz oswajające z chorobą i jej następstwami.

Prywatnie żona i matka. Z chęcią nawiązuje kontakty z drugim człowiekiem. Pasjonatka alternatywnych metod parzenia kawy oraz zapalona podróżniczka.