Izabela Janaczek

Izabela Janaczek

Międzynarodowy Dzień Seksu - 07.06.2023

Międzynarodowy Dzień Seksu to święto i jednocześnie nie święto. Niby wszyscy znają, niby każdy się zetknął – osobiście lub ze słyszenia, niby większość świętuje, ale jakoś tak dziwnie „o tych sprawach” mówić głośno.

Izabela Janaczek

Izabela Janaczek

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA – kartka z pamiętnika, Adaś – worek pierwszaka 1.06.2023

Dzień Dziecka to święto międzynarodowe. Ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w roku 1950. Od tego czasu, święto to, obchodzone jest w różne dni, w zależności od kraju.

Izabela Janaczek

Izabela Janaczek

Miesiąc świadomości raka pęcherza moczowego – kartka z pamiętnika – Andrzej

– Radykalna cystektomia to jedyne wyjście w Pana sytuacji. Konieczne będzie wyłonienie stomii. Wyniki jednoznacznie wskazują, że nie ma na co czekać. Sugerowałbym pośpiech w podejmowaniu decyzji.

Izabela Janaczek

Izabela Janaczek

DZIEŃ MATKI – kartka z pamiętnika – DARIA, MAMA MAŁEGO STOMIKA

Dzień Matki to święto pełne baloników, kwiatów, słodkich ciastek, osobistych suwenirów i miłych spotkań. Niestety nie zawsze i nie dla każdego… Przekonała się o tym Daria, mama 8 letniego dziś Franka.

Izabela Janaczek

Izabela Janaczek

26 maja DZIEŃ MATKI – kartka z pamiętnika – Kinga mama stomik

Matki stomiczki często definiowane są jako osoby „inne”… Nierzadko taka ocena pada z ust najbliższych, przez co, jakby z marszu, mama stomiczka identyfikowana jest: nie – jako matka,  nie – jako kobieta, nie jako człowiek, który chce spełniać swoje marzenia lecz – jako jednostka chorobowa.

Diana Tarabuła

Diana Tarabuła

Zawsze walczę do końca

Już w wieku ośmiu lat wiedziała, że chce zostać lekarzem weterynarii. Po trzydziestu latach praktyki zrobiła coś, na co niewielu się odważyło – wyłoniła stomię u psa. O kulisach wyjątkowego zabiegu, ciężarze odpowiedzialności oraz depresji wśród lekarzy z powodu hejtu opiekunów zwierząt, Magdalenie Łyczko opowiada Diana Tarabuła z Krakowa.

Izabela Janaczek

Izabela Janaczek

DEPRESJA – kartki z pamiętnika – ULA i Lenka

Październik. Tamtego dnia, tak naprawdę, to nie pamiętam, kiedy skończyłam pracę i jak wróciłam do domu. Nie wiem, jak w ogóle wtedy udało mi się rano wstać, po dwóch godzinach snu i iść tam, do ludzi, uśmiechać i rozmawiać z klientami…