Autor: Magda Rodak

STOMIA ONLINE

 

Aerie to marka bielizny znana między innymi z tego, że zatrudnia jako modelki kobiety różnych ras, noszące różne rozmiary i że nie retuszuje zdjęć. W ramach współpracy Aerie z marką odzieży specjalistycznej Abilitee Adaptive Wear powstała kolekcja dodatków dla osób zmagających się z różnymi problemami zdrowotnymi. Marki zaproponowały m.in. odważne, kolorowe wzory pokrowców na worki stomijne, które dzięki niebanalnym napisom mogą spodobać się także młodzieży. W kolekcji znajdziemy też pasy na pompy insulinowe i ochraniacze dla osób z problemami skórnymi. Ciekawą rozmowę z założycielkami firmy Abilitee Adaptive Wear można przeczytać na ae.com/aerie-real-life. Strony, przez które można zakupić dodatki z tej kolekcji, to abiliteeadaptivewear.com i ae.com.

 

 

„Stomia bez tajemnic” – tak nazywa się grupa wsparcia dla stomików działająca na Facebooku. Celem grupy jest wymiana wiedzy i wspieranie osób, które mają wyłonioną stomię. Wsparciem i wiedzą merytoryczną służą tu pielęgniarka stomijna, opiekun medyczny i psycholog, a także członkowie grupy. Grupa prowadzi także profil na Instagramie, na którym publikuje zdjęcia i historie Wojowników – osób, które chcą przełamywać tabu związane ze stomią i innymi przetokami.

Grupa na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/stomia/

Profil na Instagramie: @stomia.bez.tajemnic

 

 

MJ, graficzka z Sydney, choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i od trzech lat ma wyłonioną stomię. Na swoim instagramowym profilu dzieli się pozytywnymi grafikami i projektami koszulek, tematycznie związanymi ze stomią. W ten sposób poprzez sztukę chce obalać stereotypy i podnosić świadomość otoczenia na temat życia ze stomią. W 2018 roku przy Bondi Beach w Sydney namalowała mural, który miał zachęcić stomików do wychodzenia na plażę. Profil na Instagramie: @emjayuc

 

 

STomek to firma szyjąca pokrowce na worki stomijne. Każdy pokrowiec jest robiony na zamówienie, zgodnie z wymiarami używanego przez nas worka. Dzieci z pewnością będą zachwycone możliwością wybrania wzoru z bohaterami z ulubionej kreskówki. Dorośli mają do wyboru bardziej stonowane, jednokolorowe pokrowce albo ciekawe, przykuwające uwagę wzory. Ceny nie są wygórowane, a opinie klientów bardzo pozytywne.

Profil na Facebooku: https://pl-pl.facebook.com/sTomekPokrowceNaWorkiStomijne/