Magazyn Po Prostu Żyj – Wiosna 2022

0

Magazyn Po Prostu Żyj – Wiosna 2022

Aż trudno uwierzyć, że nasza gazeta „Po prostu żyj” ukazuje się tylko cztery razy na rok. Tempo, w jakim do ręki bierzemy kolejny numer świadczy o tym, jak szybko upływa czas. Witamy ją na początku każdej pory roku, a na ten numer czekamy z równym  utęsknieniem, jak na wiosnę.

Kwartalnik z zieloną okładką już zmierza do skrzynek pocztowych osób, które go zaprenumerowały. Od dziś można przeczytać go również w wersji cyfrowej.

Co w środku? Staramy się, by, w każdym kolejnym numerze znalazły się wywiady, artykuły, porady, informacje ciekawe nie tylko dla osób ze stomią.

W każdym magazynie znajdziecie Państwo wywiady ze stomikami. Tym razem polecamy wywiad-rzekę z Jakubem Kruszyną  chorującym na genetyczną chorobę – Zespół Ehlersa-Danlosa. Jak wiele  chorób rzadkich, ta również, była do niedawna zupełnie nieznana. Obecnie coraz o niej głośniej. Bohaterkami są też piękne, waleczne kobiety” po których choroby nie widać „. Jaki to krzywdzący  slogan? Stomicy i nie tylko oni, przekonują się na każdym kroku.

W rozdziale: „Życie ze stomią”  jest również bardzo ciekawy zestaw ćwiczeń dla stomika ukazujący mięśnie dna miednicy jako stelaż i „hamak”, o który z reguły za mało dbamy.

To numer, w którym kończymy serię mówiącą o zespoleniu, a zaczynamy przedstawiać  Państwu znanych  z Internetu Pasjonatów. Równie ciekawie zapowiada się lektura kolejnych stałych rubryk. Dowiedzieć się z nich można o uzdrawiającej mocy dźwięków, o roli dziadków w życiu wnuków, o wielkiej umiejętności mówienia „odpuszczam”.

Słowo wiosna jest odmieniane oczywiście przez wiele przypadków od cool-turalnych po modowe.

Zapraszamy do lektury.

Magazyn Po Prostu Żyj – Wiosna 2022