2

 

Emanują pewnością siebie i chęcią spełnienia swoich marzeń. Dzielą się siłą i pięknością, która płynie z wierności samej sobie. Stomiczki – fantastyczne współczesne kobiety. I te, które wzięły udział w sesji z na 8 marca i te, które im kibicują ze swoich domów. Jakie są?

1. Niezależne
Jedną z mocnych stron współczesnej kobiety jest umiejętność kierowania własnym życiem. Odpowiedzialna za własne działania i nie bojąca się podejmować przemyślanego ryzyka, nowoczesna kobieta wie, że jest „Szefową” i nie przeprasza przy podejmowaniu własnych decyzji.

2. Pasjonatki
Współczesna kobieta nie wierzy w powiedzenie „kiedy zabiera się artystcee pędzel, to odbiera się jej marzenia”. Pomimo napiętego harmonogramu i wielu ról, które przyjmuje, zawsze znajduje sposoby na realizację swoich pasji, nawet jeśli może to oznaczać konieczność wyjścia ze swojej strefy komfortu, aby utrzymać swoje marzenia przy życiu.

3. Pewna siebie
Głęboko wierząc we własne piękno i potencjał, współczesna kobieta zdaje sobie sprawę, że musi być najlepszą wersją siebie, aby osiągnąć swoje cele.

4. Nieustraszona
Współczesna kobieta wie, że bycie nieustraszonym nie oznacza pochopnego podejmowania decyzji, ale raczej odkładanie na bok swoich obaw, aby spełnić swoje marzenia. Oznacza to również nie bycie zastraszoną sukcesem innych, ale postrzeganie go jako motywacji do bycia jeszcze lepszą.

5. Osoba o wielu obliczach
Przyjmowanie wielu ról może być wyzwaniem, ale współczesna kobieta uosabia każdą z nich z siłą i opanowaniem. Jej zdolność do pewnego i łatwego przyjęcia każdej z jej tożsamości naprawdę czyni ją prawdziwą superkobietą.

Co dla Doroty oznacza być kobietą?

„Kochana… Kobieta to fundament wszystkiego. Dla mnie kobieta to ciepło, kokieteria, spontaniczność, piękno, radość, poprostu róży kwiat. Budulec rodzin, bo mąż, bo wychowanie potomstwa, troska o cały dom. Tu można by pisać naprawdę wiele, nie chce wchodzić w tematy mroczniejszych stron bo takie też są. Kobieta to rozkwitający piękny, pachnący i delikatny kwiat 🙂 🙂 🙂 ale i siła do niesienia na swoich barkach wielu spraw życia”

Co dla Dominiki znaczy być kobietą?

„Co dla mnie oznacza bycie kobietą? Nie jest to łatwe pytanie. W życiu staram się nie kierować stereotypami, a do tego jestem zwolenniczką partnerstwa i równouprawnienia. Nie dzielę świata na typowo męski i kobiecy. W dzisiejszych czasach pewne różnice się zacierają i nastąpiło swoiste przenikanie ról. Nie dziwi już tak bardzo mężczyzna który idzie na urlop rodzicielski, czy kobieta – mechanik samochodowy.

Jeśli już musiałabym zdefiniować pojęcie kobiecości, to mnie osobiście kobiecość kojarzy się z siłą i wytrwałością, dobrą organizacją czasu, odpowiedzialnością i umiejętnością radzenia sobie w życiu. Z drugiej strony bycie kobietą to troska o drugiego człowieka i ciepło, a także witalność, piękno i erotyzm.”

Co dla Agnieszki znaczy bycie kobietą?

„Bycie kobieta, to dla mnie bycie osobą zarazem silną jak i delikatna. Kobiecość ma różne oblicza. My potrafimy idealnie dostosować się do sytuacji, do życia, do warunków nas otaczających. To taki damski kameleon, zawsze szukający pozytywnych stron każdej sytuacji. Kobieta to również dla mnie bycie matka, żona, partnerka, przyjaciółką, taka osoba, która zadba, będzie wspierała , a jednocześnie potrafiła tupnąć noga kiedy będzie potrzeba , zachowując przy tym swoje piękno zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Dlatego właśnie łącząc te wszystkie cechy w sobie jesteśmy takie wyjątkowe:) BO SIŁA JEST KOBIETA”

DZIEWCZYNY, JESTEŚCIE NIESAMOWITE! Jak tysiące kobiet w różnych zakątkach Polski i świata, jak Wy, jak my 🙂

Dorota Minta