Ogólnopolska Kampania Społeczna
"STOMAlife. Odkryj Stomię"

Wkrótce otwarcie kolejnej bezpłatej poradnii dla stomików w ramach kampanii „STOMAlife. Odkryj stomię”

Od 11 września osoby z wyłonioną stomią z Gdańska już wkrótce będą mogli otrzymać wsparcie poradni stomijnej przy ul. Rajskiej 14A, tj. Sklep Medyczny Rajska.

W nowo powstałej gdańskiej poradni dyżurować będzie doświadczona pielęgniarka stomijna. Udzieli ona informacji na temat pielęgnacji i higieny stomii, a także doradzi, jak prawidłowo dobrać sprzęt stomijny i odpowiednio zbilansować dietę. Istotna jest także możliwość uzyskania wsparcia ze strony psychologa, czy konsultacji z lekarzem. Zarówno dla stomików, jak i ich najbliższych wizyty będą bezpłatne, nie trzeba mieć na nie skierowania, a wcześniejsza rejestracja odbywać się będzie drogą telefoniczną pod numerem 880 900 177. Konsultacje będą odbywać się w poniedziałki w godzinach 15:00 – 17:00.

„Edukacja w zakresie pielęgnacji i higieny stomii jest bardzo ważna w procesie rekonwalescencji pacjenta. Zarówno wsparcie merytoryczne, jak i psychiczne daje pacjentowi szansę na szybszy powrót do codziennych czynności, potem do normalnego funkcjonowania. Szczególnie stomicy powinni być świadomi tego, że stomia to nie wyrok, lecz szansa na drugie życie. Stąd potrzeba tworzenia i sprawnego funkcjonowania poradni stomijnych, aby osoby z wyłonioną stomią nie czuły się zdane tylko na siebie, w tak trudnych chwilach” ‒ powiedziała Agnieszka Wołowicz, pielęgniarka stomijna z poradni stomijnej w Warszawie.

Adres poradni stomijnej:

Gdańsk
Rajska 14A
80-850 Gdańsk

Rejestracja:+48  880 900 177