Ogólnopolska Kampania Społeczna
"STOMAlife. Odkryj Stomię"

Zofia Augusewicz2Zofia Augusewicz

Zofia Augusewicz jest pielęgniarką stomijną od ponad 30 lat. W rozmowie z nami opowiada o swoich doświadczeniach w pracy ze stomikami oraz podkreśla, że wsparcie jest dla nich bardzo ważne nie tylko bezpośrednio po operacji wyłonienia stomii, ale również w późniejszym życiu. Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej

 

profpobrane. n. med. Tomasz Banasiewicz

Chirurg ogólny Kliniki Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologii i Endokrynologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

czytaj więcej

 

 

 
Katarzyna_Kapturkiewicz

Katarzyna Kapturkiewicz

Rehabilitantka z doświadczeniem w pracy ze stomikami.

czytaj więcej

 

 

 

Prof. Romuald Dębski

Wieloletni Kierownik Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu przy ul. Czerniakowskiej 231, a obecnie w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. Specjalista w zakresie położnictwa, ginekologii, endokrynologii, ultrasonografii i diagnostyki prenatalnej.

czytaj więcej

 

Magda Swojakswojak

Pielęgniarka, która posiada ponad 15-letnie doświadczenie w niesieniu pomocy pacjentom stomijnym. Jednocześnie pracuje w poradni dla stomików, gdzie udziela konsultacji, odpowiada na wszelkie pytania i udziela pomocy zainteresowanym. Z niektórymi pacjentami utrzymuje kontakt już ponad 10 lat.

czytaj więcej

biancaBianca-Beata Kotoro  

Bianca-Beata Kotoro jest psychoonkologiem, psychologiem społecznym, terapeutą oraz psychoseksuologiem. Jako pierwsza w Polsce zajęła się wypracowaniem metod poprawiających komfort życia społecznego i intymnego stomików. Jest autorką wielu książek i artykułów z zakresu psychologii, seksuologii, a także sztuki.

czytaj więcej

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Agnieszka Wołowicz

Mgr Agnieszka Wołowicz est pielęgniarką stomijną z 12-letnim doświadczeniem. Na co dzień pracuje  w Klinice Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w jednym z warszawskich szpitali. Angażuje się również w działalność poradni stomijnej mieszczącej się przy szpitalu.

Wywiad do przeczytania niebawem

 

Eliza Zalewska1

Eliza Zalewska

Eliza Zalewska jest pielęgniarką stomijną w Centrum Zdrowia Dziecka.

czytaj więcej