Ogólnopolska Kampania Społeczna
"STOMAlife. Odkryj Stomię"

 

Blog Pauliny KasIMG_6726zuby

Paulina Kaszuba jest stomiczką od prawie 20 lat. Jej historia jest dowodem na to, że będąc stomikiem można korzystać z życia w pełni. Stomia nie stanowi dla niej żadnego ograniczenia: pływała z delfinami, skakała ze spadochronem i latała na paralotni. To tylko nieliczne, zrealizowane przez nią marzenia. Teraz dzieli się nimi z Wami na swoim blogu, prowadzonym w ramach kampanii „STOMAlife. Odkryj stomię” oraz naszym profilu na Facebooku. Zapraszamy do czytania i komentowania!

czytaj więcej


Dzień StomikaSONY DSC

5 października odbył się Dzień Stomika. Z tej okazji mieszkańcy Warszawy mieli szansę dowiedzieć się więcej na temat kampanii i samej stomii.

czytaj więcej

 


DSC_23277010 metrów marzeń

Podczas X Sympozjum Klubu Koloproktologów odbył się wernisaż wystawy 7010 metrów marzeń.Fotografie powstały podczas wyprawy Tomasza Tobiaszewskiego na siedmiotysięczni Khan Tengri znajdujący się w centralnej części pasma górskiego Tien – Shan.

czytaj więcej


Poradnie stomijne

W ramach kampanii funkcjonują poradnie stomijne stworzone z myślą o stomikach, jak również o ich bliskich. Wyłonienie stomii wiąże się z obawą braku akceptacji ze strony społeczeństwa i nieumiejętnością poradzenia sobie w nowej sytuacji, stąd tak istotna rola poradni stomijnych. Pierwsze takie miejsca otwarto w województwie pomorskim oraz śląskim.

czytaj więcej


Filmy instruktażowe

W celu ułatwienia, zarówno stomikom i pielęgniarkom, używania sprzętu stomijnego w ramach kampanii powstały filmy instruktażowe. Prezentują one, w jaki sposób należy zakładać sprzęt stomijny w przypadku: kolostomii, ileostomii i urostomii, a także, gdzie na ciele wyłania się te trzy rodzaje przetok.

czytaj więcej


baner_10_07_POPRAWIONYOdkryj stomię na wakację!

Jesteś stomikiem? Wakacje spędzisz na piaszczystych plażach, a może wolisz aktywne wycieczki wysokogórskie? Masz ulubionego drinka z parasolką lub tapas bar na jednej ze światowych riwier? Nie stronisz od kąpieli w Morzu Czerwonym, ale na potrzeby wypoczynku wystarczy Ci leżak nad jednym z siedmiu cudów mazur? Pokaż, że w wakacje stomia nie stanowi problemu! Czekamy na zdjęcia, filmy, rysunki lub teksty pokazujące, jak spędzasz wakacje.

                                            czytaj więcej


Zaprojektuj „różyczkę” – wspomóż kampanię „STOMAlife. Odkryj stomię”

Przygotuj projekt kotylionu lub statuetki, który nawiązywać będzie do symbolu kampanii – róży i wygraj tablet marki Samsung  oraz roczną prenumeratę magazynu projektowego.

czytaj więcej

 


IV-letnia-akademia-onkologiczna-dla-dziennikarzyLetnia Akademia Onkologiczna dla Dziennikarzy

IV Letnia Akademia Onkologiczna dla Dziennikarzy powstała z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Onkologicznego i Fundacji im. dr. Macieja Hilgiera. Jej celem jest przybliżenie opinii publicznej osiągnięć nowoczesnej medycyny. W programie trwającej od 7 do 10 sierpnia 2014 r. znalazło się miedzy innymi wystąpienie prof. Tarnowskiego, który odniósł się do jakości życia stomików.

czytaj więcej


Happy people and dog jumping together on the sunset beachSpotkanie prasowe inaugurujące kampanię „STOMALIFE. Odkryj stomię”.

11 czerwca w restauracji AleGloria odbyło się spotkanie prasowe inaugurujące kampanię „STOMAlife. Odkryj stomię”.

 

czytaj więcej